Sport

Február 20.
A Budapesti Syma Csarnokban rendezett országos atlétikai fedett pályás bajnokságon Csillag Balázs 1500 méteren bronz-, 3000 méteren ezüstérmet szerzett.

Március 10.
Ünnepélyes keretek között köszöntötték 2007. legeredményesebb egyesületeit: Szekszárd Asztalitenisz Klub, Atlétikai Club Szekszárd, Kosárlabda Sport Club Szekszárd, Utánpótlás Kézilabda Sportegyesület Szekszárd, Szekszárdi Utánpótlás-nevelő Futball Club, Gemenc Judo Klub Egyesület Szekszárd, Szekszárdi Rádió Klub, Szekszárdi Szabadidős Kerékpár Egyesület, Szekszárdi Kerékpáros Sport Egyesület, Dynamic Triatlon Club Szekszárd, Szekszárdi Vízmű Sportegyesület, Szenior Atlétikai Club Szekszárd, Embusen Karate Sportegyesület.

Április 20.
Póla Ákos, a Vízmű SE Szekszárd serdülő sportolója nyolc aranyérmet szerzett Zalaegerszegen a rövid távú vidékbajnokságon.

Május 16-19.
Az Atomerőmű-KSC Szekszárd kadett női kosárlabda csapata aranyérmet szerzett az országos bajnokság döntőjén.

Május 23.
Szekszárd a "Kihívás Napja" rendezvényen negyedik alkalommal lett első a kategóriájában.

Június 9.
Az Atlétikai Club Szekszárd válogatott versenyzői közül a cseh-szlovák-magyar U18-as válogatott viadalon Szőke Gergő 3000 méteres sikkfutásban (8:56,12) második helyezést ért el. Zsigmond Előd 2000 méteres sikkfutásban (6:12,07), Asztalos Dénes pedig 1500 méteren (3:53,12) szerzett ezüstérmet.

Június 16.
Az Adidas Streetball Challenge szekszárdi rendezvényen rekordot ért el a város azzal, hogy a versenyre 143 csapat nevezett. A dobóversenyekkel együtt közel 1000 fő sportolt ezen a rendezvényen.

Június 23-24.
Csillag Balázs, az Atlétikai Club Szekszárd válogatott versenyzője az Európa Kupán, 1500 m síkfutásban 3:46,71 időeredménnyel a 4., 3000 méteren (8:10,21) az 5. helyen végzett.

Június 20-24.
Ambrus Attila, az EMBUSEN Karate SE sportolója a Valenciában rendezett Wuko Karate világbajnokságon a felnőtt férfi kumite versenyszámban 8. helyezést ért el.

Július 27-Augusztus 5.
A Magyar Köztársaság U16-os kosárlabda válogatottja a lettországi Európa-bajnokságon 8. helyezést szerzett. A csapat tagja volt a KSC Szekszárd három játékosa: Tamis Dorottya csapatkapitány, Bálint Réka és Gergely Dominika. Tamis Dorottya az "Év utánpótláskorú játékosa 2007" címet is elnyerte.

Szeptember 29.
Kustos Gergő, az Atlétikai Club Szekszárd versenyzője a szlovén-horvát-magyar U16-os válogatott viadalon 1000 m síkfutásban (2:35,30) első helyezést ért el.

Babits Mihály Általános Iskola:

Ács Balázs a Judo Országos Diákolimpián a "C" korosztály 27 kg-os kategóriában első, Uzorás Bence harmadik helyet szerzett.

Az I. Béla Gimnázium és Informatikai Szakközépiskola:

Baki Eszter, Bálint Réka, Tamis Dorottya, Steiner Kata, Stier Katinka, Gergely Dominika, Szabó Kata, Pámer Bettina, Nyéki Anikó, Takács Katalin, Varga Katalin összetételű V. korcsoportos lány kosárlabda csapat a Diákolimpia Országos döntőjében III. helyezést szerzett.

A Kertai Bettina, Steiner Kata, Tamis Dorottya, Takács Katalin, Szabó Kata, Gergely Dominika, Bálint Réka, Varga Katalin, Stier Katinka, Pámer Bettina összetételű VI. korcsoportos lány kosárlabda csapat a Diákolimpia Országos döntőjében III. helyezést szerzett. Felkészítő tanáraik: Vecsési Klára és Szabó Noémi.

Az Országos Diákolimpián VI. korcsoportos teniszcsapatban 2. helyezett lett Gulyás Gábor és Partos Dávid. Felkészítő tanár: Hahn János.

Dienes Valéria Általános Iskola Grundschule:

A Diákolimpia országos döntőjén három próba versenyszámban a Lehel Flóra, Horváth Dorka, Kónya Dóra, Balázs Alexa, Nagy Zsuzsanna, Gál Dominika összetételű csapat 3. helyezést ért el.
Tamás Bence az Országos Serdülő Bajnokságon gerelyhajításban 2. helyezést ért el. Felkészítő edző: Scherer Tamás.

Garay János Gimnázium:

Szalai Dániel IFAA World 3D Archery Championships versenyen és a Vadász-Íjász Világbajnokság JMBH (C) kategóriában egyaránt első helyezett lett. Felkészítő edző: Balogh László.
Szőke Gergő Országos Atlétikai Diákolimpia döntőjén a 3000 méteres síkfutásban győzött, az országos mezei futó diákolimpia 3. helyezést ért el. Felkészítő edző: Radva Dóra.
Zsigmond Előd Országos Diákolimpián 3000 méteres síkfutásban 2. helyezést, az országos mezei futó diákolimpián 3. helyezést ért el. Felkészítő edző: Németh Gyula.
Ohn Kinga Országos Diákolimpián 1500 m síkfutásban 2. helyezést szerzett. Felkészítő edző: Németh Gyula.
A Kesjár Csaba, Kesjár Dániel, Póla Ákos trió országos mezei futó diákolimpia csapatversenyében 3. helyezést ért el. Felkészítő edző: Radva Dóra, Csirzó Zoltán.

Garay János Általános, Művészeti és Sportiskola:

Straubinger Dániel a korcsoportos Magyar Nemzeti Sakkbajnokságon 2. helyet szerzett. Felkészítő edző: Vidéki Sándor.
Nagy Bence az Országos Diákolimpián kerékpár szakágban 3. helyezést szerzett.
Gyenes Dávid az Országos Országúti Kerékpár versenyen 1. helyezést ért el.
Arató Csilla, Rigó Boglárka és Kaszpari Dorisz a négyszeres országos diákolimpiai bajnokcsapat tagja triatlon, duatlon, aquatlon és mezei futás sportágakban. Arató Csilla a 2006-2007. tanévben elnyerte a "Jó tanuló, jó sportoló" címet. Felkészítő edző: Sáthy István.
András Leonetta Országos Akrobatikus táncversenyben egyéni I., párosban II. helyezést szerzett.

5. számú Általános Iskola:

Antal Andrea (kata=formagyakorlat, kumite=küzdelem) WKF MB, Nyugat-Magyarországi elődöntőjén, kumite 3., Wado-Kai OB III. forduló, kata 1., kumite 2., IWKU Open, Nemzetközi Nyílt Bajnokság III. forduló, kata 1., kumite 3. helyet szerezte meg. Felkészítő edző: Nagy Ákos.
Bogáncs Bence a Gemenc Judo Klub Egyesület színeiben diák "A" OB-n 3. helyet szerezte meg. Tagja volt a diák OB nyertes csapatának.
Bogáncs Gergő Serdülő OB-n 2., Ifjúsági Országos Diákolimpián szintén a 2. helyet szerezte meg. Felkészítő edző: Szepesi József.
Hunyadi Bence Diák "A" OB 3., Diák Országos Csapatbajnokság 1. helyezett Diák "A"csapat tagja 1. , Diák "A" Országos Diákolimpia 3. helyezettje, Felkészítő tanár: Szepesi József
Málinger Balázs DUNA RÉGIÓ Diákolimpia síkvízi evezés K-2 500 m 1. hely. Felkészítő tanár: Barina József mesteredző
Märcz Péter az Judo Országos Csapatbajnokság I. helyezett Diák "A" csapata tagja. Felkészítő tanár: Szepesi József
Märcz Tamás Diák Judo Országos Csapatbajnokság III. helyezett Diák "C" csapat tagja, Diák "C" Országos Diákolimpia 1. , a Diák "C" Magyar Köztársaság Kupa 1. helyezettje. Felkészítő tanár: Szepesi József
Sümegi Tekla Asztalitenisz Diákolimpia megyei döntő 2.,párosban első helyezést ért el. Felkészítő tanár: Kékesi János

Az Országos Elsősegélynyújtó Találkozó és Versenyen az 5. sz. Általános Iskola csapata II. helyezést ért el. Jakab Réka, Horváth Beáta, Hunyadi Bence, Simon Janka és Szabó Ákos ennek a csapatnak voltak a tagjai. Felkészítő tanár: Szoboszlai Edit.
Kiss Máté az Országos Kerékpáros bajnokságon első helyezést ért el.
Felkészítő edző: Steig Gábor.
"Barátunk a természet" elnevezésű XX. Országos Természetismereti Vetélkedőn a 7-8. osztályos korcsoportban az 5. sz. Általános Iskola Enyedi Péter, Gujás István és Gyulai Dominik összetételű, "Gemenc" csapata a 3. helyet szerezte meg. Felkészítő tanár: Erményi Zoltánné.

A Szekszárdi Szivárvány Iskola:

Fejes Károly a tanulásban akadályozott tanulók Országos Atlétikai Diákolimpiáján távol- és magasugrásban egyaránt 3. helyezést szerzett. Felkészítő tanár: Schönhardt Jánosné.

Szabó Noémi az Atomerőmű-KSC Szekszárd szakedzője kadett korosztályban az "Év edzője 2007" címet nyerte el. A díjat a Heraklész-gálán, 2008. január 25-én adták át Budapesten.

A Belgrádban megrendezett gyors távírász világbajnokságon az 50 éves múltra visszatekintő Szekszárdi Rádió Club tagja, Hudanik Antal egyéni első, Weisz András és Weisz Andrea egyéni negyedik helyezést ért el.
Weisz László, a Szekszárdi Rádió Club tagja, a Rádióforgalmi Európa-bajnokságon egyéni első helyezést ért el.
Győri Balázs, a Szekszárdi Rádió Club tagja, a Bydgoszczban megrendezett Tájékozódási Futó Európa-bajnokságon a 6. helyen végzett csapat tagja volt.