Közjóért kitüntető cím

2011

 

Eszterbauer János:

a szekszárdi borászok összefogásán fáradozó borász, a Szekszárdi Borászok Céhének elnöke, a Szekszárdi Borvidék Kht. felügyelő bizottságának tagja. Az 1746-os szekszárdi levéltári adatokban már szerepel a szőlőművelő Eszterbauer család, melynek 10. generációja Eszterbauer János. A szekszárdi adottságoknak megfelelően kínálatuk nagy részét a vörös fajták adják, zászlós boruk a Szekszárdi Kadarka. Őseik tiszteletének jeléül a XIX. és XX. század szekszárdi "paraszt-polgári" világának megtestesítőit, a már másvilágra költözött nagyszüleiket és dédszüleiket jelenítik meg borcímkéiken.

 

Ferenc Vilmos:

1951. július 23-án született Kétyen. A Kecskeméti Kertészeti Főiskolán, majd a Kertészeti Egyetem szőlőtermesztési szakán Mosómagyaróváron szaktanácsadó szakmérnök szakon szerzett diplomát. Rendszeres résztvevője a balatonfüredi szőlész-borász tanfolyamoknak. Bejárta Nyugat-Európa legfontosabb szőlő és bortermelő országait. A balatonboglári és szekszárdi állami gazdaságokban dolgozott, volt a megye főkertésze. 1992 óta vállalkozó. 1977-ben hozta létre a Kertbarát Kört (1994 óta Dicenty Dezső Kertbarát Kör), azóta elnökként tevékenykedik. Időt és energiát nem kímélve végzi munkáját, szakmai tudását maximálisan a közösség érdekében hasznosítja. A szekszárdi szőlő és bor „nagykövete”. 1989 óta a Tolnabor Egyesület elnöke, szakmai programok szervezője és vezetője (Alisca Bornapok, Szent Orbán Nap, Nemzetközi Kékfrankos Fesztivál, stb.), kiváló közéleti és közösségfejlesztő munka. 1994-től  a Szőlő és Borkultúra Alapítvány elnöke, A Szekszárdi Ínyenc Klub alapítója, 2001-től a Szekszárdi Borvidék Borút egyesület elnöke.

 

Stölkler Erzsébet:

Kisdorogon született, az elemi iskolát ott, illetve Szekszárdon végezte, majd az Első Állami Ápolóképzőben 1959-ben szerzett szakképesítést. Munka mellett, 35 évesen tette le a gimnáziumi érettségit, de szakmai fejlődése érdekében később is számos konferencián, rendezvényen vett részt. A megyei kórház fertőző osztályán helyezkedett el, ahol 26 éven keresztül három műszakban, majd az utolsó 12 évben nyugdíjasként dolgozott. Jóval a nyugdíj után is szorgalmasan képezte magát: a Hospice tanfolyamot 74 évesen, 2004 márciusában végezte el.

Egész életét mások szolgálatának szentelte, ápolónői hivatását 67 évesen fejezte be, de nyugdíjasként is több karitatív szervezetben segíti a rászorultakat. Tagja a Szent Erzsébet Caritasnak, ahol a rászorulóknak varr, takarót köt. Kórházban, szociális intézményekben és saját otthonaikban is látogatja a betegeket, lelki és fizikai támaszt nyújtva számukra és családtagjaiknak.

Sok beteg utolsó hónapjait, napjait könnyíti meg vigasztaló szavaival, töretlen hitével. A hite egész életében fontos volt számára, ebből merít erőt. Szolgálatáért soha nem várt és nem vár ellenszolgáltatást. 

 

Tücsök Zenés Színpad Egyesület

A Tücsök Zenés Színpad Egyesület 1995-ben alakult énekegyüttes. Repertoárjuk elsősorban magyar és külföldi slágerekből, musicalekből áll. Az együttes több korcsoportban dolgozik, többórányi önálló repertoárral rendelkezik. Évente számos fellépésük van az ország minden táján, de több ízben jártak már külföldön is. Évek óta rendszeres résztvevői országos versenyeknek, fesztiváloknak. Az együttes tagjai szívesen mérettetik meg magukat egyéni versenyeken is. Sikereiket számos oklevél, érem, nagydíj tanúsítja. A középiskolások részére rendezett Keszthelyi Helikon Fesztiválon minden alkalommal sikeresen szerepelnek, öregbítve iskoláik hírnevét.

Több ízben állítottak színpadra mesejátékot, majd 2007-ben a Légy jó mindhalálig című musical következett, mellyel dobogós helyre kerültek a Scherzo Zenés Színpadok Országos Fesztiválján. 2008-ban ugyancsak ezen a fesztiválon II. helyezést értek el Rejtő Jenő – Miklós Tibor Az ellopott futár című zenés vígjátékával, tematikus zenés műsorukkal pedig III. helyezettek lettek.

2009-ben a nagyszabású Freddie Mercury emlékkoncertet óriási sikerrel többek között Budapesten a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon is bemutatták. Az Egy bohém rapszódiája című szeánsz-koncert profi énekeseit kísérő 14 fős ének és tánckarban hat fiatal kapott szereplési lehetőséget az együttesből.