Közjóért kitüntető cím
1999
Dicenty Dezső Kertbarátkör
(megalakulás időpontja: 1997. január 24. névfelvétel időpontja: 1998. január 18.)
A kertbarátkör 22 éve rendszeresen működik. Állandó, tagdíjat fizető létszáma évente 90-140 fő. Tagjai között ma már vannak városkörnyéki lakosok és országos hírű szakemberek is. Működési területe elsősorban Szekszárd és környéke, hosszú időn keresztül összekötő kapocsként funkcionál a megyében működő kertbarátok között. A kertbarátkör a kistermelőket és a kertbarátköri tagokat összefogva, azok szakmai tudását, ismereteit bővítve elősegíti a szekszárdi borvidék hírnevének erősítését, a magas színvonalú termelő munkát. A szekszárdi szakmai bemutatókon, ismeretterjesztő előadásokon túlmenően rendkívüli jelentőségű a kertbarátkör megyeszerte végzett kistermelői mezőgazdasági eredményeket, eljárásokat népszerűsítő tevékenysége, a borversenyeken kifejtett bíráló munkája, s szakmai tanácsadása. Dicséretesek a kör országos és nemzetközi kapcsolatai, melynek köszönhetően Szekszárd és a megye szőlő- és borkultúrájának, valamint mezőgazdaságának hírneve bel- és külföldön egyaránt nő. A szőlészeten és borászaton túl a kertészet egyéb ágait is felkarolja a kertbarátkör. A sikeres tanulmányutak és regionális kiállítások eredménye jótékonyan hat vissza városunk ez irányú fejlődésére. A Dicenty Dezső Kertbarátkörnek a szekszárdi bortermelési, kertészeti kultúra színvonalának emeléséért végzett két évtizedes önszerveződő tevékenysége elismeréséül.
Hargitai Anikó:
(Sz: 1943. december 29. Szekszárd). Könyvtár szakos diplomáját 1979-ben szerzi meg Szombathelyen a Tanárképző Főiskolán. 1961 óta dolgozik a megyei könyvtárban, az intézmény legrégebbi munkatársaként a könyvtári munka szinte minden szakterületével foglalkozik. Több évig a feldolgozó vezetője, az olvasószolgálati osztály vezetője, s egyben igazgatóhelyettes. Sokoldalú érdeklődését eredményesen hasznosítja a könyvtárügy szolgálatában, a városi és megyei kulturális programsorozatok lelkes szervezője, külön érdemei vannak az ünnepi könyvhetek színvonalas megszervezésében. Pontos, fáradhatatlan, rendszerető könyvtáros; lelkiismeretessége, szolgálatkészsége révén mintaszerű az olvasókkal való kapcsolata. Kiváló könyvtáros és kolléga. Hargitai Anikó sokat tesz a hátrányos helyzetű és sérült olvasókért is. Az elmúlt évtizedek alatt a város számtalan lakója élheti meg általa a szellemi gazdagodás élményét.
Hargitai Anikó könyvtárosnak közel négy évtizedes segítőkész tájékoztató, az olvasókat szolgáló könyvtárosi munkássága elismeréséül.
Jobbágy Valér:
(Sz: 1947. február 16. Csokonyavisonta) A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán 1969-ben klarinét tanári, 1970-ben karvezetői, 1972-ben klarinét művésztanári diplomákat szerez. A Középiskolai művésztanári évei után 1976-tól a pécsi Tanárképző főiskolán, majd azt követően a mai napig a Janus Pannonius Tudományegyetemen tanít. 1986-96-ig a szekszárdi Illyés Gyula Pedagógiai Főiskola oktatója, 1988-től főiskolai tanári beosztásban. 1988-tól a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán karvezetés, kargyakorlat és karirodalom tárgyakat tanít. Tehetségével, felkészültségével közel két évtizede szolgálja a várost azáltal is, hogy 18 éve áll a Szekszárdi Madrigálkórus élén. Példaértékű vezénylete alatt az együttes folyamatosan sikeresen szerepel hazai és nemzetközi versenyeken, megszerzi a „Kiemelkedő hangversenykórus” minősítést. Jobbágy Valér a város „kórusművészetének” meghatározó személyisége, Szekszárdon a komolyzenei kultúra terjesztésének egyik apostola. Vezetésével a kórus rendszeresen emeli a városi rendezvények színvonalát, a hagyományos karácsonyi és húsvéti koncertek alkalmával a Művészetek Házában a zeneirodalom kiemelkedő alkotásai csendülnek fel Szekszárdon. Jobbágy Valért a város zenei életének fellendítéséért, a komolyzenei kultúra terjesztéséért, kiváló karnagyi tevékenységéért Szekszárd Megyei Jogú város Közgyűlése a „Közjóért” kitüntető díjban részesíti.
Mina Imréné (+):
1948. május 2.-án született Marcaliban. A kaposvári Tanítóképző Intézetben 1969-ben tanítói, majd 1980-ban a szombathelyi Tanítóképző Főiskolán népművelő diplomát szerez. 1968-tól tanító, majd 1970-től Szekszárdon népművelő. Másfél évtizeden keresztül a Babits Mihály Művelődési Központ szervezési osztályán teljes elhivatottsággal szolgálja éjszakáit sem kímélve Szekszárd és a megye művelődni, szórakozni vágyó felnövekvő és felnőtt nemzedékét. A közt szolgáló tevékenységét a feladat nagyságától függetlenül ugyanazon önkritikus szigorral és hallatlan precizitással végzi. 1984-től a Művészetek Házában a kultúra szürke eminenciása és mégis meghatározó egyéniségeként – fáradhatatlanul végzi több emberre méretezett munkáját a szekszárdiakért, Szekszárdért, a magyar és egyetemes kultúráért. Elsősorban az intézmény alapfeladatainak ellátásában működik közre, koordinálja és irányítja a részfoglalkozású dolgozók munkáját és gondos háziasszonyként őrködik a Művészetek Háza külleme és a rendezvények felett. Az Ő megalkuvást nem ismerő munkájának is köszönhető, hogy a Művészetek Háza oly népszerű mind az előadó és kiállító művészek, mind a közönség körében; s országosan ismert, elismert kulturális intézményé, a művészeti nevelés, az esztétikai ízlésformálás helyi fellegvárává vált. Mina Imréné népművelőnek áldozatos és kiemelkedő népművelő munkássága.
Pék Jánosné:
1948. június 5.-én született Szekszárdon. 1970-ben a pécsi Tanárképző Főiskolán magyar-rajz szakos tanári, 1974-ben kiegészítő népművelő szakos diplomát szerez. 1970-től teljes elkötelezettséggel, kiváló szakmai és emberi hozzáértéssel szolgálja Szekszárdon a közművelődés ügyét. 1980-83 között a MESZÖV-ben a szövetkezeti művészeti mozgalmak gondozója. Ezen időszaktól eltekintve szakterülete mindvégig a színház, művészeti nevelés, kiállítások szervezése a Babits Mihály Művelődési Házban. Áldásos tevékenységének köszönhetően Szekszárdon a színházi előadások nézőszáma folyamatosan emelkedik, a sorozatok színvonala nő, új kezdeményezések gazdagítják a területet, városunk művelődni, szórakozni vágyó polgárai egyre több és tartalmasabb önépítkezést segítő szolgáltatásban részesülhetnek. Az intézmény szakmai vezető helyetteseként kiválóan alakítja a kapcsolatokat a színházi szervezőkkel, művészekkel, a helyi közönséggel; a pedagógusokkal és munkatársaival. munkájában igényes, kitartó, minden körülmény mellett ragaszkodik a minőséghez. Nevéhez fűződik az intézményben magas színvonalon folyó fogadóházi tevékenység, s ezen belül is az egymásra épülő, bérletsorozatok rendszere minden korosztály számára. Szervező munkája által 30 éve működik a megyei gyermekrajzpályázat és kiállítás, melyre az utóbbi 5 évben tehetséggondozó szaktábor is épül. Az amatőr művészeti mozgalmak gondozásán túl gyakran főrendezője a városi ünnepségeknek, fesztiváloknak, 2 év óta a szociális asszisztensek művelődési gyakorlatait vezeti. Pék Jánosné népművelőnek a három évtizedes rangos színvonalú kultúraközvetítő tevékenysége elismeréseként.