Közjóért kitüntető cím
1997
Ákoshegyiné dr. Hild Gerda:
testnevelő és gyógytestnevelő diplomás főiskolai tanár. 1965-től tanít Szekszárdon. 1978 óta végez tudományos kutatómunkát, bekapcsolódva a Testnevelési Főiskola Kutató Intézetének kutatási programjába, a kísérleti gyógytestnevelési szakkollégium előkészítésében. Szakmai tapasztalatait - számos rendezvény szervezésével is - szakelőadásokkal adja tovább óvodapedagógus és testnevelő kollégáinak.
Dr. Németh Pálné:
Munkásságának középpontjában évtizedekig a népi textilkultúra gyűjtése, kutatása, alkalmazása és publikálása állt. 32 éve vezet a városban díszítőművész szakkört, melynek számos pályázata és kiállítása a város kulturális életének fontos eseménye. Eredményeivel országos elismerést szervezve többször kapott szakmai kitüntetést, köztük a Gránátalma nívódíjat.
Dr. Töttős Gábor:
Illyés Gyula Pedagógiai Főiskola docense. Kutatásai és publikációi révén országosan elismert helytörténész. Rendkívül termékeny szerző. A MTA Pécsi Akadémiai Bizottsága tudományos pályázatán 29 évesen első díjat nyert a szekszárdi történelmi borvidékről szóló munkájával. A lapokban, folyóiratokban, könyv alakban megjelent munkái alapművek, összefoglalói városunk helytörténetének, irodalmának, múltjának. Az első útikönyv, szőlő- és bortörténet is az ő műve.
Gerse József (+):
41 éves ének-zenei pályáját az igényesség, tanítványainak szeretete jellemzi legjobban. Megyei szakfelügyelőként, gazdag tapasztalatokat adhatott át kollégáinak, lelkes szervezője a Bárdos kórusfesztiváloknak, a Szekszárdi Liszt Ferenc Pedagógus Kórus egyik alapító karnagya.
Szabadi Mihály:
Magyar-történelem szakos tanár, népművelő. Neve eggyé vált a Bartina Néptáncegyüttessel, amelynek az alapítója volt. Az együttesben végzett magas színvonalú szakmai tevékenysége hatására, amelynek 1986-ig volt a vezetője, a Bartina Néptáncegyüttes a legmagasabb szakmai csúcsokra jutott. Hatalmas szakmai tapasztalatával segítve a város, a megye népművelői tevékenységét, a KÖSZI vezetőjeként, az idei évben ment nyugdíjba.